Wystawy

Wystawa psów rasowych

Wystawa psów rasowych

Wystawa niekoniecznie musi wiązać się z tym, że wchodzimy do placówki muzealnej i podziwiamy dzieła sztuki w rozmaitych stylach tworzone przez światowej klasy twórców. W szczególności z tym jednak kojarzy się statystycznemu Kowalskiemu wystawa i ekspozycja. W Stanach Zjednoczonych natomiast pojęcie wystawy i pierwsze z nią skojarzenie ewidentnie nawiązuje do wystaw rasowych psów na wybiegach niczym modele i modelki.
W przypadku wystaw psów należy wspomnieć zwłaszcza o tym, że są to przedsięwzięcia masowe, w których nie tylko muszą uczestniczyć ci, którzy posiadają swoje własne, rasowe pupile i którzy mają okazy, jakimi mogą się pochwalić tłumom przybywających. Rywalizacja to jedno, oglądanie tego rodzaju ekspozycji to zupełnie inna kwestia. W przypadku wystawy psów rasowych, jak w przypadku każdego jednego masowego przedsięwzięcia istnieje mnóstwo zasad, norm oraz regulaminów określanych przez dana organizację i instytucję zajmująca się przygotowywaniem tego typu wystaw.

W trakcie pokazów w jakich uczestniczą nasze kochane pupile konieczne jest zatwierdzenie, że pupil będzie się prezentował w ściśle określony oraz narzucony przez organizatorów wystaw sposób. Jest on dzięki temu porównywany z szeregiem innych, konkurujących z nim psów. To, jakie noty nasz psiak otrzyma, jest natomiast uzależnione przede wszystkim od jury, w składzie którego zawsze zasiadają sędziowie kynologiczni. Warto także wspomnieć, że pies musi być odpowiednio scharakteryzowany, więc o jego wygląd zewnętrzny dba eksterier.

Share this post