Sporty dla każdego

W dzisiejszych czasach, kiedy tak mało osób uprawia sporty a tak dużo ludzi zaczyna chorować, bardzo istotne jest odpowiednie dbanie o własne zdrowie. W naszej grupie jest bardzo wiele osób, które chętnie biorą udział w przeróżnych ćwiczeniach, jednak wciąż boją się próbować sportów ekstremalnych. To często rodzice dzieci ćwiczących sporty ekstremalne lub ktoś, kto chce bardzo poczuć się niezwykle, jednak nie ma odwagi ćwiczyć bardziej niebezpiecznie. To trochę jak ze skokiem na bungee. Wiemy, że nic się nam nie stanie, jednak boimy się tego, ponieważ wiele rzeczy jest nieznanych. Przede wszystkim nie mamy pojęcia, jak się zachowa nasze serce, czy w czasie lotu nie dostaniemy zawału serca lub zapaści z powodu stresu.

Do wszystkiego trzeba się przygotować, jednak i tak nie wszyscy się decydują na to, żeby spróbować tego rodzaju sportów. Pojeździmy rowerem, nawet szybko, ale nigdy nie zdecydujemy się na skoki i obrót owym rowerem, ponieważ boimy się upadku i zrobienia sobie krzywdy. W naszej grupie jest sporo osób, które albo chcą obserwować dzieci, ćwicząc jednak coś spokojniejszego, albo przymierzają się do sportów ekstremalnych, jednak wciąż potrzebują spokojnego ćwiczenia i pracy nad swoim strachem czy stresem.

Należy pamiętać, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie działania, ponieważ wystarczy chore serce, żeby tego rodzaju sport zafundował danej osobie zawał a często w konsekwencji śmierć. Lepiej jest ćwiczyć tylko wolne ćwiczenia, które poprawią nam kondycję i postarają się, żebyśmy się lepiej czuli, niż próba dorównania komuś, ryzykując, że sami skończymy bardzo źle.

Wpis zawdzięczamy