Wystawy

Współczesne wystawy

Współczesne wystawy

Nie musisz wcale udawać się do prehistorycznego muzeum, aby podziwiać istne dzieła sztuki zwane arcydziełami sławnymi na skalę ogólnoświatową. Można również wspomnieć o szeregu rozmaitych rodzajów współczesnych eventów kulturalnych, jakie są jednorazowymi, ale też często i cyklicznie organizowanymi przedsięwzięciami rozrywkowymi i które prezentują sztukę w bardziej nowożytnej, dzisiejszej i prostszej dla odbiorców, a na pewno przystępniejszej formie. O jakich wystawach przykładowo mowa?
Współczesne wystawy o jakich warto wspomnieć to między innymi jedna z naszych polskich ekspozycji jaką są Lochy Manhattanu. W zasadzie zorganizowana w Łodzi ekspozycja w pełni określana jest mianem znacznie dłuższym, a ściślej Lochy Manhattanu, czyli sztuka innych mediów. Wystawa instalacja. To nic innego jak wielkie przedsięwzięcie, które o dziwo zorganizowano nie w wielkim gmachu jak to często bywa z tego rodzaju eventami, a w garażach łódzkich bloków. Dlatego też taka podchwytliwa nieco nazwa, bowiem nawiązuje ona do potocznego określenia tejże dzielnicy Łodzi i tych właśnie budynków jako Manhattan i nie ma to najmniejszego związku z Manhattanem w ujęciu amerykańskim. Impreza miała miejsce osiemnastego maja w roku 1989 i trwała przez dokładnie równo miesiąc.

Jej inicjatorem i autorem była dusza artystyczna czyli Józef Robakowski. Natomiast z ramienia instytucji, przygotowaniem wystawy zajęło się Muzeum Kinematografii. Wówczas na czele tej placówki stał Antoni Szram. Wydarzenie to miało na celu zwłaszcza przedstawienie rozlicznych postaw artystów wobec obecnych realiów panujących w kraju.

Share this post