ShowSztukaWystawy

Biennale

Biennale

Biennale to jedno z najbardziej powszechnych i popularnych obecnie określeń odnoszących się do sztuki współczesnej oraz rozmaitych typów imprez masowych. Czym się odznacza i jakiego rodzaju przedsięwzięcia charakteryzuje? O tym dowiesz się, kiedy rzucisz okiem na poniższe akapity z naszymi informacjami zawartymi w pigułce poświęconymi właśnie takiemu wydarzeniu kulturalno-rozrywkowemu jakim jest biennale.
Zacznijmy może najpierw od tego, że w skrócie przybliżymy samo pojęcie biennale. Jako biennale rozumie się z języka włoskiego dwuletni i nieprzypadkowo jest to akuratnie takie a nie inne sformułowanie. W zakresie biennale trzeba wspomnieć, że jest to co dwa lata organizowany event, jaki stanowi potężną imprezę artystyczną.

Gromadzi ona rok rocznie prawdziwe tłumy uczestników a także z reguły nie tylko jest popularna na skalę ogólnonarodową, lecz także częstokroć ma ona charakter międzynarodowy. Jeżeli natomiast mowa o pochodzeniu samego terminu biennale, to wyraz ten zapożyczonych został z języka włoskiego, ale tamtejsze słownikowe określenie na polski synonim dwuletni, pojawiło się w związku z kolejnym zapożyczeniem, tym razem z języka łacińskiego, od tamtejszego biennalis odnoszącego się do czegoś co ma okres dwuletni. Biennium, jak też często mówi się na biennalis, to kompozycja, która ma być przygotowywana regularnie, ale zawsze musi wiązać się z organizacją co dwa lata. Biennale ma to do siebie, że zawsze przedstawia rozmaite dzieła artystyczne, na przykład może być poświęcone jednej konkretnej kategorii dzieł, w tym mówi się wówczas o biennale plakatu czy biennale sztuki współczesnej oraz biennale architektury.

Share this post