Narciarstwo ekstremalne - historia sportu

Narciarstwo ekstremalne - historia sportu

Narty wodne rozpoczęła się w 1922 roku, kiedy osiemnaście-letni Ralph Samuelson Minnesota oświadczył, że jeśli można jeździć na nartach na śniegu można jeździć na nartach na wodzie. Najpierw testowano tę teorię na jeziorze Pepin w Lake City, Minnesota, ciągnionych przez brata Bena. Dwaj bracia spędził kilka dni przed eksperymentowania 2 lipca 1922 roku, kiedy Ralph odkrył, że opierając się końcami narciarskich w powietrzu prowadzą do udanych na nartach wodnych. Pierwsze narty bracia użyte zostały wykonane drążki formą baryłkę, a potem przeszedł do nart śnieg przed Ralph ukształtował pierwszą parę nart wodnych dedykowanych od jakiegoś lędźwiowego on zakupiony http://www.fizjosport.krakow.pl i kształcie. Te narty zostały zobowiązane do stóp z rzemieni i długiego skrzydła okiennego był wykorzystywany jako liny holowniczej.

Ralph nadal eksperymentować i doskonalić swoją technikę wodne i sprzęt oraz w dniu 8 lipca 1925 roku podczas wystawy Lake Pepin pełnił pierwszy w historii skoczni narciarskiej wody przy użyciu 4 x 16 'ramp smarować. Ralph Samuelson nigdy nie opatentował którykolwiek z jego wyposażenia nartach wodnych; która została po raz pierwszy wykonana przez Fred Waller, który w 1925 roku opatentował swój Dolphin Akwa-Skees aw 1940 Jack Andresen wynalazł pierwszą nartę sztuczka krótszą wersję posiadających płetw standardowego narty.

W wyniku prac Ralpha Samuelsona i rozwoju urządzeń, narty wodne szybko stał się sportem wystawa pod koniec 1920 i na początku 1930 roku. Pierwszy konkurs odbył się w 1939 roku, kiedy American Water Association narciarski powstał i trzymał Narodowych Water Ski Championships w Jones Beach na Long Island w Nowym Jorku. Od tamtej pory rekreacyjne narty wodne wzrosła znacznie na popularności w ostatnich badań wykazujących ponad 11 milionów narciarzy wodnych w samych Stanach Zjednoczonych.
Wpis zawdzięczamy abonamenty komórki - Gdańsk